Przydatne linki

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Toruniu link

 


Centrum Diagnozy i Terapii ALFA zaprasza Rodziców z dziećmi na darmowe konsultacje PSYCHOTERAPEUTYCZNE. W naszej ofercie posiadamy m.in TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, terapię psychologiczną, terapię zaburzeń lękowych dzieci i młodzieży, Trening Umiejętności Społecznych i jako jedyni w Toruniu Terapię w grupie z zakresu Treningu Uważności.

Terapia programem „Zaradny kot" to cykl 16 spotkań w tym dwóch z rodzicami mających na celu poznać przyczynę lęku oraz wypracować sposoby radzenia sobie z nim. Metoda oparta jest na terapii poznawczo- behawioralnej, zawiera elementy projekcji. Jej wysoka skuteczność wynika z tego, iż to dziecko samo opracowuje metody radzenia sobie z lękiem, a terapeuta tylko nim kieruje udzielając wskazówek.
"Trening Uważności" - zajęcia pomagają:
-koncentrować się na teraźniejszości i cieszyć każdą chwilą
-lepiej rozumieć samego siebie- swoje zachowania i emocje oraz doznania płynące ze zmysłów
-odpowiednio reagować na emocje
-zniwelować stres, lęk, napięcie
-zrelaksować się i wsłuchać w siebie
-dostrzegać to, co w danym momencie jest ważne
Zajęcia prowadzone są przy użyciu technik mindfulness i treningu umiejętności społecznych w małych grupach.
Tworzymy bezpieczną i przyjazną dziecku atmosferę do przemyśleń, relaksu, rozmów i doświadczania samego siebie.


Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Toruniu zaprasza rodziców, wychowawców i nauczycieli na WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH.
Proponujemy Państwu warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców / wychowawców / nauczycieli wyposażające w niezbędne umiejętności postępowania z dzieckiem.
MAMY JESZCZE KILKA WOLNYCH MIEJSC NA ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄCE SIĘ WKRÓTCE:
„Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice (Bez klapsa)” (dla rodziców dzieci młodszych, preferowane dla rodziców dzieci przedszkolnych):
Grupa zajęć we wtorki 16.00-18.00 - pierwsze zajęcia 4.12 (cykl 6 spotkań)
Grupa zajęć w czwartki 9.00-11.00  - pierwsze zajęcia 6.12 (cykl 6 spotkań)
Warsztaty nie są kierowane wyłącznie do osób, które borykają się z problemami wychowawczymi swego dziecka/ ucznia. Adresujemy je do tych dorosłych, którzy chcą polepszyć swoje relacje z dzieckiem/ uczniem, czy zwiększyć efektywność swych działań wychowawczych. W kameralnej atmosferze gwarantującej bezpieczeństwo mogą Państwo dowiedzieć się czegoś nowego o sobie jako rodzicu/ nauczycielu i zainspirować się do doskonalenia w tej roli.
Zapraszamy na nieodpłatne warsztaty w grupach kilkunastu osób odbywające się w siedzibie poradni przy ul.Kosynierów Kościuszkowskich 6.
Prowadzimy też zapisy na kolejne edycje:
„Szkoła Dla Rodziców i Wychowawców” (dla rodziców dzieci w każdym wieku, preferowane dla rodziców dzieci szkolnych)
oraz „Jak motywować swoje dziecko” (dla rodziców dzieci w w wieku szkolnym, preferowany wiek od kl.IV),
można zgłaszać się na listę oczekujących, a na 2 tygodnie przed uruchomieniem grupy kontaktujemy się, by zaproponować konkretny termin zajęć.
Zapisy:
smsem: 509  919 079
lub na adres email: zgloszenia@ppp.torun.pl
lub osobiście w sekretariacie poradni.
Prosimy podać następujące informacje: nazwa warsztatów + dzień tygodnia, imię, nazwisko, kontakt telefoniczny.
Z osobami, które zgłoszą się będziemy się kontaktować w celu potwierdzenia zakwalifikowania
(rekrutację prowadzimy do wyczerpania miejsc).


 

1 lutego 2018 r. zgodnie z tegorocznym podziałem na semestry szkolne, uczniowie toruńskich szkół rozpoczynają drugi semestr nauki. Rodzice i opiekunowie mogą sporo zaoszczędzić kupując im bilety semestralne zamiast miesięcznych.
Zgodnie z regulaminem przewozu osób i bagażu w lokalnym, publicznym transporcie zbiorowym  w Toruniu oraz zarządzeniem prezydenta miasta Torunia z 27 grudnia 2017 roku, nowowprowadzone bilety semestralne obowiązują przez pięć miesięcy w określonym terminie, zgodnie z podziałem na semestry szkolne. Dla uczniów okres ten rozpoczyna się  1 lutego i trwa do 30 czerwca 2018 r.
Bilet semestralny, uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach dziennych i nocnych kosztuje 190 zł. Warto wiedzieć, że wybierając go zamiast biletu miesięcznego, w skali całego roku szkolnego możemy zaoszczędzić 40 zł (ulgowy bilet miesięczny kosztuje 42 zł, mnożąc cenę przez pięć kolejnych miesięcy na jedno półrocze oszczędzamy 20 zł).
Kolejny semestr to nowy rok szkolny 2018/2019 i bilet semestralny obowiązujący od września 2018 r. do stycznia 2019.
Należy pamiętać, że chociaż bilet semestralny dla uczniów i studentów można  kupić  dowolnego dnia, zacznie on obowiązywać od konkretnego terminu. Przypominamy również, że dla studentów semestr rozpoczyna się  1 marca i trwa do 31 lipca.
Zachęcamy do zakupu biletów długookresowych komunikacji miejskiej w Toruniu przy pomocy aplikacji mobilnych: moBiLET i SkyCash. Wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację, zarejestrować się, zasilić konto i kupić wybrany bilet o dowolnej porze dnia i bez kolejki.

 

O szczegółach dotyczących cen biletów oraz grup osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnych przejazdów więcej na stronie: http://www.bip.torun.pl/dokumenty.php?Kod=1249619

Pomóż szkole do której chodzą Twoje dzieci, przekaż 1% podatku szkole.

Wypełniając PIT w rubryce 131 wpisz nr KRS 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. W rubryce 133 wpisz nazwę Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu, ul. Targowa 17, 87-100 Toruń. Do pobrania oświadczenie 1% dla szkoły tutaj.


Zapraszamy do obejrzenia filmu o toruńskich szkołach zawodowych


Z uwagi na bezpieczeństwo naszych uczniów, jak też w trosce o mienie szkoły, informujemy, że uczniowie będą wpuszczani do budynku od godz. 7.40, a przed kolejnymi godzinami lekcyjnymi, na 5 min. przed każdym dzwonkiem na przerwę, czyli o godz. : 8.40, 9.35, 10.30, 11.25 itd.

Na otwarcie drzwi dzieci mogą oczekiwać w przedsionku lub przed budynkiem szkoły. Rodziców gorąco prosimy o dopilnowanie, aby uczniowie przybywali do szkoły zgodnie z planem zajęć, w odpowiednim czasie. Dzieci zapisane do świetlicy powinny zgłaszać ten fakt w dyżurce szkoły. Będą wtedy wpuszczane w innych porach niż wyznaczone. DYREKCJA SZKOŁY