rok szkolny 2019/2020

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

Dnia 15 XI 2019 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Z wierszami Brzechwy i Tuwima jesień szybko mija".
W konkursie zaprezentowało się 16 uczestników, którzy swoją interpretacją wierszy oraz strojem i rekwizytami zdobyli serca widowni. Jury w składzie: p. dyrektor Dariusz Rogulski, p. Małgorzata Orlikowska i p. Julita Peplińska miało nie lada orzech do zgryzienia.
Ostatecznie wyłoniono 5 zwycięzców i jedną interpretację, która zasłużyła na wyróżnienie.

I miejsce przyznano Julce Rafińskiej - uczennicy kl. III a z naszej szkoły za interpretację wiersza "Słoń Trąbalski. Przyznano dwa II miejsca dla: Hanny Wojciechowskiej z SP 3 za wiersz "Grzyby" oraz Amelii Kondratowicz z SP 2, która przedstawiła wiersz "Sowa". III miejsce również trafiło do dwóch uczestniczek z naszej szkoły: Jagody Maksim, która wystąpiła w wierszu "Włos" i Zuzanny Zaremskiej, która zaprezentowała utwór "Opowiedział dzięcioł sowie". Wyróżnienie trafiło do Marii Sobol z SP 8 za recytację  wiersza "Dwa wiatry".
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Organizatorzy


Wyniki konkursu dla klas 3-4 „ Zwierzęta wokół nas”

Jury w trzyosobowym składzie (Beata Namysłowska, Ryszarda Rochowczyk, Jolanta Drzycimska-Kola) oceniało zgodność z tematem, technikę oraz estetykę wykonania prac. Prace wykonane były na najwyższym poziomie. Wszystkie prace zasługują na uznanie. Komisja konkursowa przyznała nagrody.
I miejsce ex aequo zdobyły: Julia Rafińska kl.3a, Wiktoria Parzonko kl. 3a, Oliwer Staszak kl.3b
Serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w  konkursie.
Beata Namysłowska


8 listopada 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Z wierszami Brzechwy i Tuwima jesień szybko mija”. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów, którym towarzyszyli bliscy, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy. Uczestnicy wykazali się zarówno znajomością utworów Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima, jak i wspaniałą ich prezentacją. Poziom recytacji był bardzo wysoki, dlatego jury miało „spory orzech do zgryzienia”
Decyzją jury w składzie: p. Małgorzata Orlikowska, p. Julita Peplińska, p. Joanna Mikołajczak
I miejsce ex aequo zdobyły: Julia Rafińska z klasy IIIa i Amelia Kondratowicz z klasy IIIb
II miejsce zajęła Jagoda Maksim z klasy IIIb
III miejsce ex aequo zdobyły: Klaudia Kędziora z klasy IIIb i Zuzanna Zaremska z klasy IIc
Wyróżnienia otrzymali: Justyna Klonowska z klasy Ia, Emilia Pietrowicz z klasy II b i Maksymilian Kmieć z klasy IIc
Gratulujemy! Małgorzata Remiszewska-Baciók

fotogaleria


KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Zakończyły się eliminacje szkolne Konkursów Przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Siedmioro uczniów Naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  uczeń klasa przedmiot
1 Szymon Żuchowski VIIIb biologia
2 Agata Tykarska VIIIb biologia, j. polski, j. rosyjski
3 Martyna Biernacka VIIIb biologia
4 Milena Nowosad VIIIb biologia, matematyka
5 Natalia Filipiak VIb j. niemiecki
6 Marta Bocianowska - Pełka VIIa j. niemiecki
7 Daria Oliwkiewicz VIIa j. polski

Konkurs Pięknego Głośnego Czytania

Dnia 29 października odbyła się kolejna, XVII już edycja Konkursu Pięknego Głośnego Czytania. W zmaganiach wzięli udział uczniowie wszystkich klas starszych (od czwartych do ósmych) – łącznie 28 uczestników.
W tym roku formuła konkursu była nieco inna niż w latach ubiegłych. Tym razem zawodnicy mieli zaprezentować swoją własną, wybraną przez siebie książkę. Ujawniło to przy okazji zamiłowania czytelnicze naszych uczniów. Także inne talenty dały o sobie znać. Jury, pod przewodnictwem p. Małgorzaty Orlikowskiej, miało więc nie lada orzech do zgryzienia. W końcu, po długich i ciężkich obradach, udało się wyłonić zwycięzców.
Oto oni:
I miejsce: Maja Zarzycka (kl. VI a)
II miejsce: Hubert Makowski (kl. VI c)
III miejsce: Simon Bartman (kl. VI b)
W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się zespół z klasy VIII a, pokonując klasy VII a i VI b, które uplasowały się na drugim i trzecim miejscu.
Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, uczestnikom dziękujemy za udział, a wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.
Organizatorzy


Najpiękniejszy różaniec


 

Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” przerósł oczekiwania samych organizatorów. Kreatywność i pomysłowość uczniów nie zna granic. Do wykonania różańców posłużyły: koraliki, perełki, muszelki, kasztany, żołędzie, ziarenka kawy, jarzębina, różyczki, chrupki, pompony, korki, ziarenka ryżu, gąbka, liście, masa solna. Były też smaczne  różańce z żelków. Prace wykonane były na najwyższym poziomie. Wszystkie różańce zasługują na uznanie – są po prostu piękne. Jednak komisja konkursowa musiała wybrać te najpiękniejsze z najpiękniejszych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy! Agata Bednarska, Maria Proch

Wyniki konkursu